«З РІДНИМ СЛОВОМ МІЦНІЄ НАША ДЕРЖАВА»
"Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства"
П. Куліш
Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.
9 листопада – День української писемности та мови. 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемности та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».
На передодні Дня української писемности та мови в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Василівка проводилися різноманітні заходи.
Здобувачі освіти першого класу вперше зустріли свято День української писемности на виховній годині "Пізнаймо в серці рідне слово" зі своєю вчителькою Майєю Володимирівною.
Яскравий та цікавий відкритий урок літературного читання «Книга - не пряник, а дітей до себе манить» провела Кушнір Олена Іванівна з учнями 3 класу.
Цьогорічне святкування доповнила електронна презентація учнів 2 та 4 класу з класними керівниками Івасюк Тетяною Вікторівною та Ольховою Вікторією Миколаївною "Наша мова – Всесвіту основа", яка розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток.
Святковий урок «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово», до Дня писемности та української мови провела Дяволюк Віліна Петрівна з учнями 7 класу.
Також активну участь педагоги та здобувачі освіти прийняли в написанні 19 Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
8 листопада відбувся шкільний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Учителі української мови та літератури, класні керівники 1-11-х класів проводили тематичні уроки «Збережемо у віках рідну мову», «Рідна мова в рідній школі», «Мова наша солов’їна» і т.п.
Педагоги школи й надалі плануватимуть різноманітні заходи, щоб за допомогою вивчення рідної мови формувати в учнів національно свідому, духовно збагачену особистість, яка володітиме вміннями й навичками вільно, доцільно користуватися засобами рідної мови.